Haber

Ümit Özdağ’a Kilis’te “Suriyeli” tepkisi

Ümit Özdağ’a Kilis’te “Suriyeli” tepkisi

Özdağ’a “Suriyeliler giderse çalıştıracak işçi bulamayız” diyerek tepki gösterdiler

KİLİS – Kilis Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyareti yapan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın “Suriyelileri ülkesine göndereceğiz” sözleri üzerine esnaf, “Çalıştıracak işçi bulamıyoruz. Suriyeliler olmasa çalışacak işçi yok” diyerek tepki gösterdi.

Partilileriyle birlikte Küçük Sanayi Sitesi’ne gelen Ümit Özdağ, esnafı ziyaret etti. Suriyelileri ülkesine göndereceklerini anlatan Özdağ’a bir esnaf, “Bizim de elemanlarımız sığınmacı, işçi bulamıyoruz. Çalışan bulamıyoruz. Suriyelilerin gitmesi Kilis’i çok etkiler” dedi. Başka bir esnaf ziyaretinde de Özdağ’ın ‘Suriyelileri göndereceğiz’ demesi üzerine bir esnaf, “Biz Suriyelilerin gitmesini istemiyoruz ki, meskenlerimizi kiraya veriyoruz. Suriyeliler gidince ne olacak bu konutlar, ben çiftçilik yapıyorum. Toprağımda çalıştıracak Türk vatandaşı bulamıyorum. Suriyeli çalışıyor. Suriyeliler gitse ben çalıştıracak adam bulamam ki?” diye konuştu.

Özdağ, başka bir esnafı ziyaretinde de yine aynı sözleri söyleyince esnaf, “Suriyeliler giderse biz çok makus durama düşeriz. İnşaatlarda çalışan bütün işçiler Suriyeli, memlekette işsiz yok ki, emekçi arıyoruz, emekçi yok. 490 kişi çalıştırıyorum. Kaliteli, kalifiyeli personel bulamıyorum. Problemimiz çalışacak emekçi bulamamaktır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu