Teknoloji

Vision Pro’nun Arayüz Tasarımı iOS 18 ile iPhone’lara Gelecek

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız bir haberimizde iOS 18 Son yıllarda yayınlanan en büyük iOS güncellemesi olmasının beklendiğini ve Apple’ın yapay zeka başta olmak üzere iPhone’lara birçok yenilik ve değişiklik getirmeyi planladığını belirtmiştik. Tim Cook’un geçtiğimiz gün iPhone’larda verimli yapay zeka için yılın son çeyreğini işaretlemesi ve yapay zeka destekli görsel düzenleme aracını piyasaya sürmesi bu beklentilerin haksız olmadığını ortaya koydu.

Apple, Haziran ayında iOS 18’i resmi olarak yayınladı. WWDC 2024 içinde tanıtacağız. O zamana kadar duyduklarımızı “spekülasyon” olarak değerlendirebiliriz ama bu son haber. iPhone kullanıcılarını tatmin edebilir. Zira gelen son haberlere göre Apple, iOS arayüzünde büyük tasarım değişiklikleri planlıyor ve bu değişikliklerin referansı Vision Pro’nun arayüzü olacak.

Vision Pro’nun tasarım öğeleri iPhone’lara gelecek

The Verifier’ın paylaştığı bilgilere göre Apple, iOS 18 ve iPadOS 18’i piyasaya sürdü. VisionOS’taki arayüz tasarımını iPhone ve iPad’lere getirmeyi planlıyor. Bu arada Apple’ın VisionOS tasarımını diğer işletim sistemlerine de yayma planının iOS ve iPadOS ile sınırlı olmadığını da belirtmeliyiz. Bunun ilk göstergesi Vision Pro’daki yan menü tasarımının tvOS 17.2 güncellemesiyle Apple TV’ye gelmesi oldu.

WWDC 2024 yaklaştıkça iOS 18 ile ilgili sızıntıların da artması muhtemel. Apple’ın yeni nesil işletim sistemindeki yenilikler neler? tasarım değişiklikleri Android rakiplerine karşı neler ortaya koyacağı ve hangi yapay zeka araçlarını kullanacağı önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş netleşecek. Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Apple Vision Pro kutu açılış ve ilk bakış videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz:

ozalphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu