Haber

Antalya’dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Antalya’da belediye, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremde mağdur olanların yardımına devam ediyor.

Antalya Valiliği ve AFAD koordinasyonunda Antalya ilinde SporBağışlar, Salon, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi başta olmak üzere farklı noktalarda toplanıyor.

Görevliler tarafından gıda, battaniye ve hijyen olarak ayrılan malzemeler deprem bölgesindeki illere sevk ediliyor. Bazı yardımlarla otel, apartman, misafirhane veya KYK yurtlarında kalan afetzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Muratpaşa Belediyesi’nden berber ve kuaför hizmeti

Muratpaşa Belediyesi, Kuaförler Zevk Merkezleri Eğitim ve Dayanışma Derneği iş birliği ile deprem bölgesinde afetzedelere kuaför ve berber hizmeti verdi.

Berber ve kuaförlerden oluşan 10 kişilik gönüllü ekip Adana, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da çalıştı.

TÜRAB’dan 1500 çadır desteği

Tüm Reklamcılar ve Ajanslar Derneği (TÜRAB) Başkanlığı, deprem felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren başlattığı çadır bağış kampanyasıyla depremzedelere destek olmaya devam ediyor.

TÜRAB Lideri Salim Güneş, kısa sürede üretilebilen, kullanımı kolay, modüler ve sağlam çadır üretimi için proje hazırladıklarını, istekli firma sahiplerinin çadır üretimi için 20’ye yakın atölye açtıklarını vurguladı.

Deprem bölgesinde 1500’ün üzerinde çadırı teslim ettiklerini belirten Güneş, afetzedelere yardımlarının devam edeceğini söyledi.

Serik’ten destek sürüyor

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, depremin ardından Kaymakamlık ile birlikte Çınaraltı Meydanı’ndaki zabıta binasına yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Yardımın kısa sürede toplandığını kaydeden Aputkan, Serik’ten 54 tır yardım gönderdiklerini kaydetti.

İlçede 12 bin 700 depremzedenin barındığına değinen Aputkan, “Evladını kaybetmiş annelerimiz, eşini kaybetmiş insanlarımız var. Duygulanmamak elde değil. Onların üzerindeki ağır yükü omuzlayıp hafifletmek istiyoruz.” söz konusu.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KUTSO) başlattığı yardım kampanyasına yardımcılar destek verdi. Gaziantep’in İslahiye ilçesinde hibe edilen 103 adet konteynerin montajına başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu