Haber

Meteorolojiden 10 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava tahminlerini resmi internet sitesinde duyurdu. MGM’den yapılan açıklamada, İstanbul dahil 8 il için sarı kod uyarısı verildi. Kırklareli ve Muğla için turuncu kod uyarısı yayımlandı.

10 İL İÇİN SARI VE TURUNCU KOD UYARISI

MGM’den yapılan açıklamada, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Aydın için sarı kodlu sağanak ve rüzgar uyarısı yapıldı. Kırklareli ve Muğla için turuncu kodlu sağanak yağış uyarısı yapıldı.

TAŞKIN VE TAŞKIN UYARISI

Vatandaşlardan yağmur nedeniyle oluşabilecek olası aksilik ve su baskınlarına karşı önlem almaları istendi. Özellikle İstanbul’da yağışların saat 09.00’a kadar devam edeceği belirtildi.

SARI KOD NEDİR?

Hava potansiyel olarak tehlikelidir. Her ne kadar varsayılan meteorolojik olay olağandışı olmasa da, meteorolojik kurallardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

KOD TURUNCU UYARI NEDİR?

Bu uyarıda hava koşulları tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik olay sıklıkla gerçekleşmez. Hasar ve kayıplar mümkündür. Aşırı önlemler alınmalı, güncel meteorolojik koşullar ve iddialar takip edilmelidir.

ayvacikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu